Skip to content Skip to footer

SELIT altlıkları hangi yüzeylere uygundur?

Alt zemin, doğru alt tabakanın seçiminde belirleyici bir faktördür .

Genellikle iki alt zemin arasında bir ayrım yapılır: mineral alt zeminler (şap, beton veya asfalt) ve ahşap alt zeminler (örneğin eski ahşap döşeme tahtaları). Ancak PVC , linolyum ve fayans üzerine yüzer ahşap, laminat ve vinil zemin kaplama uygulaması da mümkündür .

Temel olarak alt zeminin plastikleştiriciler, solventler veya diğer yayıcı maddeler içermediğinden emin olunmalıdır . Durum böyle değilse (örn. linolyum ve PVC zeminlerde), altlığı yerleştirmeden önce bu maddeleri engellemek için bir nem koruma filmi gereklidir .

SELIT bu uygulamaların her biri için doğru altlığı sunmaktadır.

Mineral yüzeylere ve fayanslara montaj:

AquaStop TM fonksiyonuna sahip SELITPRO® , SELITAC® ve SELITBLOC® altlıkları ve SELITFLEX® serisinin 2’si 1 arada kombinasyon ürünleri nem korumasıyla donatılmıştır ve bu nedenle PVC ve PVC’nin yanı sıra mineral alt zeminler ve fayanslar için de idealdir . linolyum zeminler.

SELİT’in AquaStop™ ürünlerini, ürün dolgusundaki AquaStop™ logosundan ve altın veya gümüş folyodan tanıyabilirsiniz. Standarda uygun uygulama için birleşim noktaları SELITstop® Alüminyum Folyo Sızdırmazlık Bandı ile , duvar bağlantı alanı ise SELITstop® Kalıp Koruma Bandı ile su buharını sızdırmayacak şekilde kapatılmalıdır .

Ahşap yüzeyler, linolyum ve PVC üzerine montaj.

AquaStop TM işlevi olmayan SELITPRO®, SELITAC® ve SELITBLOC® altlıkların yanı sıra ÖKOLIT® serisi ürünler ve BASIC altlık ahşap alt zeminlere doğrudan montaj için uygundur – önceden uygulanmış nem koruma filmi ( SELITstop® Comfort) ile birlikte Buhar Bariyeri veya SELITstop® PE Buhar Bariyeri ), mineral alt zeminlere, fayanslara, ayrıca PVC ve linolyum zeminlere de monte edilebilir.

Dikkat: AquaStop™ ürünleri asla ahşap yüzeylerde kullanılmamalıdır! Ahşap alt zeminlerin doğal bir nem içeriği olması ve nem korumasının gerekli difüzyonu kısıtlaması veya tamamen engellemesi nedeniyle küf istilası riski vardır.